Wczytuje...

Domeny

Nasze adresy DNS dla hostingu WWW, Reseller, Serwerów VPS Managed oraz Serwerów Dedykowanych z naszą administracją w większości przypadków* to:

NS1: ns1.e2host.pl NS2: ns2.e2host.pl

lub

NS1: ns1.easy2.pl NS2: ns2.easy2.pl

Szczegółowa konfiguracja konta wysyłana jest podczas aktywacji usługi.

*  - w przypadku indywidualnych konfiguracji adresy DNS mogą być inne.

 

Serwery DNS są kluczowe dla działania Internetu. W uproszczeniu, "tłumaczą" nazwy domenowe, zrozumiałe dla ludzi, na adresy IP, rozpoznawalne przez komputery i urządzenia sieciowe. Rejestrując domenę lub zmieniając jej delegację, zawsze podajesz nazwy serwerów DNS, które będą ją obsługiwać.

Po zmianie DNSów dla strony należy pamiętać, że pełna propagacja DNSów trwa do 48 godzin. Jest to związane z aktualizacją na serwerach DNS, które zawierają informację o domenie. Zwykle jest to od kilku minut do kilku godzin. Czas propagacji w głównej mierze zależy od tego, jak często dostawca internetu odświeża strefę DNS. Można również przyspieszyć ten proces na swoim komputerze, wystarczy skorzystać z darmowych serwerów DNSów Google 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4, podając je w konfiguracji połączenia routera/komputera z internetem.

Dla zapewnienia maksymalnej niezawodności, udostępniamy trzy serwery DNS. Każdy znajduje się w fizycznie odrębnej lokalizacji, w innym Data Center. Dzięki temu, nawet w razie ogromnej awarii w serwerowni – Twoja domena będzie zawsze prawidłowo obsługiwana.

Zachęcamy wszystkich naszych klientów, którzy utrzymują domeny na zewnętrznych serwerach DNS, do zmiany delegacji na powyższe serwery. Operacja zmiany delegacji domeny jest bezpłatna.